Aktywność fizyczna stała się modna. Panującemu trendowi bycia „fit” niewątpliwie uległy Żory, które obecnie mają już jedenaście siłowni „pod chmurką”.

Wygląda na to, że nasze społeczeństwo zaczęło z uporem maniaka sięgać po najróżniejsze sposoby aktywnego spędzania czasu. Szczególnie teraz, gdy dosłownie pod domem znajdują się bezpłatne siłownie, czemu by więc nie skorzystać?

Mieszkańcy os. Pawlikowskiego, os. Powstańców Śląskich oraz Baranowic od niedawna mogą korzystać z nowopowstałych siłowni. Urządzenia różnią się nieco wizualnie od tych, które pojawiały się w Żorach wcześniej. Jednak tak, jak na wcześniej powstałych siłowniach mieszkańcy mogą na nich ćwiczyć niemal wszystkie partie mięśni, a ćwiczenia są dopasowane dla ludzi w każdym wieku.

Nowe siłownie zostały zlokalizowane: przy bloku nr 20 na osiedlu Pawlikowskiego – znajduje się tam 9 urządzeń, przy Szkole Podstawowej nr 17 na osiedlu Powstańców Śląskich – jest tam 10 urządzeń oraz przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Baranowicach, gdzie zamontowano 6 urządzeń. Mieszańcy będą mogli skorzystać między innymi: z orbitreków, surferów, piechurów, wioślarzy i rowerków.

os1 os2 os3 os4


AP, źródło: www.zory.pl