Łódzka Fabryka Rajstop Gabriella, lada dzień wypuści na i rynek nietypowy produkt, czyli rajtuzy dla pań inspirowane Śląskiem. Na kobiecych nogach, wokół uda, pojawią się wizerunek Spodka, Nikiszowiec i szyby wydobywcze. Oficjalna premiera odbędzie się podczas Silesia Bazaar w Katowicach 29.10.2017 (niedziela), ale już teraz produkt można kupować online na stronie producenta.

Firma ma w ofercie Rajtuzy Łódzkie, bo pochodzi i produkuje w Łodzi, i stołeczne, inspirowane Warszawą.  – Gryfne ślónskie rajtuzy to wyraz sympatii i uznania marki z Łodzi dla Śląska. Fabryczna tożsamość Łodzi i górnicza – Śląska są sobie bliskie, a my chcemy je połączyć dodatkowo przez wyprodukowany w  Łodzi i dedykowany Śląskowi produkt z branży kreatywnej, modowej, odpowiadającej na potrzeby młodych – mówi Malwina Wadas, marketingowiec marki. – Gryfne Ślónskie były dla nas wyzwaniem. Oddać charakter i symbole Śląska na rajstopach nie było łatwo, a „gadka”, którą napisaliśmy tekst na opakowanie połamała języki całej firmie.

Region łódzki jest prawdziwym zagłębiem pończoszniczym. Co roku produkuje się  tu ponad 120 milionów par rajstop, a producent Ślońskiej Rajtuzy jest jednym z wiodących w regionie. Proces tworzenia rajstop jest niezwykle skomplikowany. Zaczyna się od wielkich szpulek białej przędzy, by skończyć w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach w estetycznych pudełkach, które stąd eksportowane są nie tylko na całą Polskę, ale na cały świat. Czy Ślońska Rajtuza okaże się modowym hitem? Na pewno jest nim w Internecie – użytkownicy mediów społecznościowych reagują bardzo entuzjastycznie.