Co czwarty Polak badał swój wzrok dawniej niż trzy lata temu, a prawie jedna trzecia nie robiła tego nigdy.[1] Mieszkańcy Mysłowic już wkrótce nie będą musieli zawyżać tej statystyki – na badanie wzroku wybiorą się podczas zakupów. 17 maja br. w galerii Quick Park otwiera się pierwszy w Mysłowicach  salon optyczny Vision Express.

Polskie Stowarzyszenie Optometryczne zaleca, by badać swój wzrok przynajmniej raz do roku. Jednak tempo życia nie zawsze pozwala zastosować się do tej rady, szczególnie, gdy gabinet dobrego okulisty leży wybitnie nie po drodze. W Mysłowicach nowy salon Vision Express powstanie dosłownie o krok od chętnie odwiedzanych sklepów – w galerii Quick Park na ul. Katowickiej 64. Otwarcie planowane jest na 17 maja. Do odwiedzin wkrótce po inauguracji zachęcać będą specjalne promocje. Przez pierwsze dwa tygodnie od dnia otwarcia przewidywane są specjalne zniżki w wysokości 50 proc. na wszystkie oprawki.

Co nowego czeka mieszkańców Mysłowic

Salony Vision Express to dużo więcej niż sklepy, do których klienci przychodzą w poszukiwaniu okularów pasujących do ich kształtu twarzy. Bogatej oferty oprawek naturalnie w nich nie brakuje, jednak skupiają się one przede wszystkim na dbaniu o wzrok. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym na odwiedzających czekają eksperci gotowi do przeprowadzenia badań na profesjonalnym sprzęcie i udzielenia medycznej opinii. Dlatego też w każdym z salonów przed przystąpieniem do wyboru okularów, można zbadać wzrok. Vision Express zachęca nawet, aby przeprowadzać je podczas jednej wizyty. Dzięki temu cena samego badania spada z 99 zł do 9 zł. Czas wizyty wynosi około 20 minut. Klient jest obsługiwany przez ten sam zespół, co pozwala lepiej dobrać okulary do jego potrzeb. Poza nimi, dostępna jest szeroka oferta soczewek kontaktowych, a na lato oprawek przeciwsłonecznych.

Więcej informacji na temat badań wzroku i salonów Vision Express znajduje się na stronie www.visionexpress.pl.

[1] Choroby oczu − problem zdrowotny, społeczny oraz wyzwanie cywilizacyjne w obliczu, starzenia się populacji, Raport Instytutu Ochrony Zdrowia, s. 76,  https://www.fioz.info/raporty-do-pobrania