Mundurowi z Żor zatrzymali trzech mężczyzn, którzy za kierownicą złamali prawo. Dwóch z nich było kompletnie pijanych, a trzeci zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca, u którego stwierdzono najwyższe stężenie alkoholu w organizmie nigdy nie miał prawa jazdy.

Zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat sąd orzekł wobec 22-letniego kierowcy audi, który pomimo to wsiadł za kierownicę i został przyłapany jak jechał w sobotę na ulicy Wodzisławskiej. Bez prawa jazdy, za to z blisko 2 promilami w wydychanym powietrzu wpadł z kolei 29-latek kierujący audi na ulicy Mikołowskiej. Do tego niechlubnego grona dołączył także 37-latek, który został zatrzymany na Szoszowkiej kiedy jechał swoim fordem.

22-latkowi za złamanie sądowego zakazu grozi teraz do 3 lat więzienia. 29-cio i 37-latkowi nawet do 2 lat za jazdę po pijaku, a atkże zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Policjanci apelują do kierowców – zachowajcie trzeźwy umysł za kierownicą i bądźcie rozsądni. Pamiętajcie nie tylko o bezpieczeństwie własnym, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Miejcie też na uwadze najmłodszych, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem wyruszają w drogę do szkoły.