W Pierwszy Dzień Wiosny, znany też jako „Dzień Wagarowicza” – 21 marca, Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach postanowił zadbać o zwierzęta oraz przybliżyć mieszkańcom niektóre tematy związane z opieką nad czworonożnymi pupilami.

fot. notwrappedtightly CC

Akcja pod nazwą Zwierzolub ma na celu zwiększenie świadomości społecznej oraz bezpośrednią pomoc – w planie przewidziano zbiórkę koców, karmy i akcesoriów dla zwierząt oraz licytację, której beneficjentami będą podopieczni śląskich fundacji i organizacji zajmujących się zwierzętami.

Podczas 5 tur porannych warsztatów zorganizowane grupy dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli będą miały okazję wykonać zabawki dla czworonogów. „Chętni uczestnicy zajęć będą także mogli spotkać się z żywymi zwierzętami oraz zapoznać z podstawowymi informacjami dotyczącymi opieki nad psem, kotem oraz gryzoniem domowym. Przez analogię dzieci uczą się, że zwierzęta, tak jak one same, oprócz zabawek, jedzenia i snu, potrzebują także uwagi i zainteresowania ze strony swoich opiekunów.”, mówi Izabela Karwot – dyrektor Domu Kultury Boguszowice.

Zwierzolub to także popołudniowe, rozpoczynające się o godzinie 15:00, ogólnodostępne wykłady specjalistów oraz charytatywny koncert: „Będzie u nas gościł doktor Jacek Kurek, znany z comiesięcznej współpracy z rybnicką biblioteką, pojawi się zwierzęcy behawiorysta i opiekunowie wraz z adoptowanymi pupilami, a na koniec zagrają przedstawiciele rybnickiej sceny rockowej.” wylicza atrakcje pani dyrektor. „Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają serce dla zwierząt!”, dodaje.

To pierwsza edycja Zwierzoluba, jednak organizatorzy nie wykluczają, że stanie się on kolejną ważną inicjatywą boguszowickiego domu kultury.