Dom Kultury Boguszowice zaprasza w sobotę 7 kwietnia dzieci i nastolatków na warsztaty akrobatyczne i kuglarskie.

„Tymi zajęciami wychodzimy naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu dzieci i młodzieży, jakim cieszyły się warsztaty pt. Jak rozruszać arenę cyrkową?, które zorganizowaliśmy na początku tego roku” mówi Izabela Karwot, dyrektor Domu Kultury Boguszowice.
Akrobatyka dla najmłodszych to znakomita okazja wzmocnienia mięśni i usprawnienia elastyczności. Wspomaga kształtowanie prawidłowej sylwetki i… jest niezwykle efektowna! Warsztaty poprowadzi Paulina Jasińska, dyplomowana trenerka akrobatyki oraz tancerka. Zajęcia w zakresie sztuk kuglarskich to przede wszystkim żonglerka, świetnie wspomagająca umiejętność koncentracji oraz koordynację psycho-ruchową. Poprowadzi je Izabela Kraszewska-Woronowicz.
Uczestników podzielono na dwie grupy wiekowe: dziecięcą (6-12 lat) i młodzieżową (powyżej 12 lat). Młodsza grupa rozpocznie o 11:30 od nauki sztuk kuglarskich, a po godzinnych warsztatach i przerwie, o 13:45, zajmie się artystyczną gimnastyką na ścieżce akrobatycznej. W tym samym czasie grupa starsza najpierw zmierzy się z przewrotami, przerzutami i spacerami na rękach, aby następnie przystąpić do zajęć żonglerki i kręcenia talerzami kuglarskimi.
„Do tej pięknej zabawy zapraszamy wszystkich, którzy chcieli, a nie mieli możliwości uczestniczenia w styczniowych zajęciach oraz tych, którym akrobatyka już zdążyła skraść serce!”, zachęca dyrektor boguszowickiego domu kultury. Wstęp na warsztaty kosztuje 30 zł, a opłaty można dokonać
w sekretariacie Domu Kultury Boguszowice lub za pośrednictwem serwisu strefazajec.pl