21 marca br. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Spadło – autorem powieści „Skazaniec”.
Wstęp wolny.

O książce:
Lato 1922 roku. Do Centralnego Więzienia we Wronkach trafia młody mężczyzna skazany na karę dożywocia. Zagubiony, samotny i bezbronny musi przetrwać w brutalnym miejscu gdzie oprócz służbowych regulaminów, istnieją również niepisane prawa i zasady. Świat zamknięty wewnątrz więziennych murów i aspekty jego codziennego życia, ukazane oczami bohatera, zabierają czytelnika w niezwykłą podróż. W tle przewijają się wydarzenia historyczne, które sprawiają, że opowieść pod każdym względem wydaje się być autentyczna…

Film krótkometrażowy pt. „SKAZANIEC” (film przeznaczony jest dla osób dorosłych)

Zapraszamy również do wypożyczeń – wszystkie tomy powieści dostępne są w Wypożyczalni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach.

Krzysztof Spadło zadebiutował na polskim rynku literackim w roku 2012 zbiorem opowiadań pt: „Marzyciele i pokutnicy”. We wrześniu 2013 jako autor niezależny opublikował I tom powieści „Skazaniec” wydając w tym samym dniu książkę papierową, e-wydania na wszelkie możliwe nośniki, audiobooka oraz upublicznił film krótkometrażowy promujący rzeczoną powieść. W ogólnopolskim konkursie Ebook Roku 2013 powieść „Skazaniec” została uhonorowana laurem Najlepszy Self-Pub 2013.
Wrzesień 2013 – premiera I tomu powieści Skazaniec – „Na pohybel całemu światu!”.
Październik 2014 – podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie ma miejsce premiera II tomu powieści Skazaniec – „Z bestią w sercu”.
Lipiec 2015 – I i II tom powieści w „Rankingu Czytelników” plasuje się na liście empiku „100 książek, które warto przeczytać”.
Wrzesień 2015 – premiera III tomu powieści Skazaniec – „Za garść srebrników”.
Wrzesień 2016 – premiera IV tomu powieści Skazaniec – „Czapki z głów!”.
Czerwiec 2017 premiera V tomu powieści Skazaniec – „Zawsze mnie kochaj”.
Listopad 2017 premiera VI tomu powieści Skazaniec – „Liczba Życia”.