11 marca w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach odbył się I Ogólnopolski Festiwal Solistów i Duetów „Na dwie i cztery nogi”.

Nowa propozycja festiwalowa boguszowickiego domu kultury spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony tancerzy nie tylko z Rybnika, czy Śląska, ale i z odległych miejscowości, jak Dębica, Kraków, Kielce czy Łódź. To był emocjonujący i wypełniony tańcem po brzegi dzień: prezentacje konkursowe trwały od 8:00 do 21:00. Na scenie pojawiło się w rozmaitych konfiguracjach prawie trzystu uczestników w wieku od 5 do 27 lat. Zaprezentowano 343 choreografie w pięciu kategoriach wiekowych oraz tanecznych.
W komisji sędziowskiej zasiadły doświadczone jurorki, nauczycielki tańca i tancerki: Dorota Krzysztofik z Kielc, Manuela Krzykała z Raciborza i Magdalena Starzec z Rybnika. Jury podkreślało bardzo wysoki poziom prezentacji konkursowych. Szczególnie doceniono ogromną różnorodność repertuaru oraz olśniewającą jakość wykonania programu przez rybnickich tancerzy, którym udało się wywalczyć najwyższe miejsca w kilku kategoriach.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i medale, a zwycięzcom w poszczególnych kategoriach tanecznych przyznano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Niezwykle wysoki poziom tancerzy sprawił, że w każdej kategorii wiekowej zarówno wśród solistów, jak i duetów, jurorzy wyłonili laureatów nagród specjalnych, Grand Prix festiwalu.
Ogromne zainteresowanie konkursem sprawiło, że organizatorzy planują wydłużenie czasu prezentacji – kolejna edycja najprawdopodobniej będzie już dwudniowa.

zdjęcia: Jacek Galewicz WJAMM Photo