22 marca o 19:00 w Domu Kultury Boguszowice czeka nas kolejne spotkanie ze sceniczną twórczością Mirosława Neinerta i jego zespołu. Przed nami „Kto nie ma, nie płaci”, lekka komedia omyłek autorstwa włoskiego noblisty – satyryka, kompozytora i dramatopisarza – Dario Fo. Dowcipna, odrobinę surrealistyczna opowieść o napadzie na sklep w wykonaniu gospodyń domowych rozwija się szybko, przyprawiając widza o kolejne ataki chichotu albo wręcz śmiechu na całe gardło, w zależności od okoliczności.


Natomiast 26 kwietnia, również o 19:00, Teatr Korez zawita do Domu Kultury Boguszowice z realizacją spektaklu według tekstu Tomasza Jachimka pt. „Wiwisexia”. Współpraca nadmorskiego scenarzysty i kabareciarza z Mirosławem Neinertem znana jest boguszowickim widzom ze wspomnianego już „Kolegi Mela Gibsona”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem na deskach Domu Kultury Boguszowice. Tym razem sztuka przenosi nas do gabinetu ekscentrycznego małżeńskiego doradcy, skąd młode małżeństwo przeprowadzać będzie rewizję swego dotychczasowego, niełatwego pożycia.
„Dom Kultury Boguszowice zawsze chętnie współpracuje z dobrymi teatrami, użyczając swej sceny wydarzeniom niejednokrotnie wybitnym. Po znakomitym „Mianujom mie Hanka”, prześmiesznym „Koledze Mela Gibsona” i genialnym „DWA” wiadomo już, że jednym z tych wybitnych teatrów zapraszanych do boguszowickiego domu kultury jest katowicki Korez.” przekonuje Izabela Karwot, dyrektor Domu Kultury Boguszowice.

Dom Kultury Boguszowice wychodzi naprzeciw miłośnikom twórczości Teatru Korez – specjalnie dla zainteresowanych udziałem w obu spektaklach przygotowano zniżkową cenę biletów. „Kupując wcześniej bilety na marcowe „Kto nie ma, nie płaci” i kwietniową „Wiwisexię” za każdy z biletów zapłacimy 30 zamiast zwyczajowych 40 złotych, oszczędzając w sumie 20 zł.”, informuje dyrektor Domu Kultury Boguszowice.